BBL: U Berlinu i Oldenburgu pale stotke, Bajern ubedljiv

Sport klub 28.02.2021  |  Autor:Nina Spasojević

U 21. kolu nemačkog BBL šampionata u nedelju je odigrano pet mečeva i postignuti su ovi rezultati: Alba - Kralshajm Merlins 100:62, Oldenburg - Braunšvajg 101:89, Bajern - Vircburg 97:76, Hamburg - Ludvisburg 67:73 i Bamberg - Frankfurt 78:62.

Alba je dominirala svih 40 minuta duela sa ekipom Kralshajm Merlinsa, tim iz Berlina je u drugom poluvremenu pretežno imao vođstvo veće od 30 poena i završio meč sa „plus 38“. Igrači Albe ravnopravno su rasporedili košgeterski učinak, Nils Gifi je upisao 15 poena, 4 skoka i 3 asistencije, Pejton Siva 15 poena, 5 skokova i 7 asistencija i Simone Fontekio 14 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Stotka je pala i na utakmici u Oldenburgu, gde je domaći tim porazio