Milan ne odustaje od šampionske trke, dobio Romu na Olimpiku

Sport klub 28.02.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Poslednji meč nedeljnog programa 24. kola italijanske Serije A doneo je veliki derbi italijanskog fudbala – Milan je kao gost slavio rezultatom 2:1 (1:0) protiv Rome i približio se lideru na tabeli, gradskom rivalu Interu, na četiri boda zaostatka.

Milan je na Olimpiku poveo u 43. minutu iz jedanaesterca, a strelac je bio vezista iz Obale Slonovače Frank Kesije, baš kao i na prethodnom meču – revanšu šesnaestine finala Lige Evrope protiv Crvene zvezde. U 50. minutu “Vučica” ipak dolazi do izjednačenja – Leonardo Spinacola upošljava Žordana Veretua, koji uz malo sreće upućuje udarac za izjednačenje – 1:1. Ipak, pobednički pogodak za goste doneo je Ante Rebić u 58. minutu – pogodio je hrvatski ofanzivac na