Siti razbio Vulvse i nastavio pohod ka tituli

Nova 03.03.2021  |  Autor:Strahinja Nikolić

Fudbaleri Mančester sitija zabeležili su trijumf nad Vulverhemptonom rezultatom 4:1 u meču 29. kola Premijer lige. “Građani” su do prednosti stigli nakon 15 minuta igre, kada je Leander Dendonker postigao autogol, da bi pogodak Ajmerika Laporta bio poništen zbog ofsajda, pa je prvi deo igre završen minimalnim vođstvom Sitija.

Nadu Vulverhemptonu da mogu do iznenađenja dao je Konor Koudi nakon 61. minuta igre kada je doneo izjednačenje, ali je Siti u završnih 10 minuta postigao još tri gola. Prvo je Gabrijel Žezus u 80. pogodio za 2:1, Rijad Marez u 90. doneo dva gola prednosti, a konačnih 4:1 postavio je Žezus u trećem minutu sudijske nadoknade. Ovo je Sitiju bila 15. uzastopna pobeda u Premijer ligi, i zauzima prvo mesto na tabeli šampionata Engleske sa 65 bodova, dok Vulverhempton ima