Pepovi „građani“ bez milosti – smazali „vukove“ za 21. pobedu u nizu

Sputnik 03.03.2021

Tako to radi Mančester siti. Dominantno i sa stilom! Izabranici Pepa Gvardiole pobedili su Vulverhempton rezultatom 4:1 (1:0) u 29. kolu Premijer lige, a imali su posed lopte čak 72 odsto, uz 22 upućena šuta, od čega 10 u okvir gola. Surovi Pepovi „građani“ stigli su do 21. pobede u nizu, od čega čak 15 u engleskom prvenstvu.

Pepovoj kaznenoj ekspediciji niko ne može da stane na put. Kako na Ostrvu, tako i u Evropi. Poslednji koji je pregažen na putu je Vulverhempton, koji se na neki način i dobro držao, s obzirom na to da je do 79. minuta na Etihad stadionu rezultat bio 1:1. Prethodno je Dedonker u 15. minutu pogodio sopstvenu mrežu za vođstvo domaćina, da bi Koudi u 61. izjednačio. Ipak, tada je Siti „dodao gas“ i prosto je smazao „vukove“ koje vodi Nuno Espirito Santo. Za svega 13