Ne može ni Haland sam! Bajern posle preokreta savladao Borusiju u derbiju Bundeslige! Video

Kurir 06.03.2021

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras posle preokreta na svom terenu u velikom derbiju Borusiju iz Dortmunda sa 4:2, u utakmici 24. kola Bundeslige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Ekipa iz Dortmunda imala je dva gola prednosti već do devetog minuta, a oba gola postigao je Erling Haland, u drugom i devetom minutu. Šampion Nemačke izjednačio je sa dva gola Roberta Levandovskog, u 26. minutu i 44. minutu iz jedanaesterca, a vodjstvo Bajernu doneo je Leon Gorecka pogotkom u 88. minutu. Konačan rezultat postavio je Levandovski u 90. minutu svojim trećim golom na utakmici. To je 12. het-trik Levandovskog u Bundesligi. Poljski napadač je prvi