PL - Junajtedov šamar Pepu na Etihadu, zna se ko je glavni u Mančesteru!

Sportske.net 07.03.2021  |  Sportske.net

U velikom derbiju Mančestera u okviru 27. kola Premijer lige, fudbaleri Junajteda savladali su Siti na Etihadu rezultatom 2:0. "Crveni đavoli" izvojevali su iznenađujući trijumf uzevši u obzir formu "građana" koji su vezali 21 pobedu u svim takmičenjima.

Lopta se nije pošteno ni zakotrljala kada je Tejlor već u prvom minutu dosudio penal za Junajted posle prekršaja Žezusa nad Marsijalom. Precizan sa bele tačke minut kasnije bio je Bruno Fernandeš. Siti je nakon toga krenuo veoma ofanzivno, koristio je to Junajted i zapretio preko Šoa, ali su i "građani" propustili nekoliko veliki prilika da izjednače. Redom su probali Zinčenko, De Brujne i Marez, ali se na odmor otišlo minimalnom prednošću ekipe Olea Gunara