Izvor: RTS/Nauka & Tehnologija arhiva vesti 17.03.2021
U Tarašu rodama organizuju svečani doček, a evo i zašto
RTS 17.03.2021
U banatsko selo Taraš vratile su se prve rode. Meštani ih zovu Prvoje i Nemanja. Već šest godina Taraš je i Evropsko selo roda sa najviše gnezda. Prošle godine, tu je trideset parova belih roda podizalo mladunce. Taraš, banatsko selo koje je 2015… »
Preti li nam i epidemija nesanice
RTS 17.03.2021
Prema brojnim epidemiološkim studijama, do pre godinu dana moglo se reći da sigurno svaka treća ili peta osoba ima problem sa spavanjem, i to nesanicu kao posebnu bolest. Virus koji preti, strah, bolest oko nas, nov način života i neizvesnost su… »
Folksvagen u Evropi gradi šest „gigafabrika“ za automobilske baterije
RTS 17.03.2021
Električni automobili su još uvek skupi, a veliki su i problemi sa snabdevanjem tržišta dovoljnom količinom baterija. Nemački koncern „Folksvagen“ ima međutim ambiciozne planove sa e-vozilima. „Folksvagen“ se sve više ugleda na… »