Kostić nastavlja dominaciju u Bundesligi, Bajern i Levandovski nemilosrdni

RTS 20.03.2021

Srpski reprezentativac Filip Kostić nastavlja sa fantastičnim partijama u Bundesligi i vodi svoj Ajntraht ka Evropi, dok Bajern Minhen ne namerava da posustane u odbrani titule. Ajntraht je uz još jednu sjajnu predstavu Kostića pobedio Union Berlin sa 5:2, dok je Bajern uprkos igraču manje deklasirao Štutgart u 26. kolu. U ostalim mečevima Keln i Borusija Dortmund su remizirali 2:2, Volfsburg je sa 2:1 slavio u Bremenu, baš kao i Borusija Menhengladbah u Gelzenkirhenu – 3:0.

Kostić je najavio "ludnicu" u Frankfurtu već u drugom minutu, kada je asistirao Andreu Silvi za novi pogodak, ali je Maks Kruse izjednačio pet minuta kasnije. Ipak, Ajntraht je poveo auto-golom Andriha, da bi se krilni igrač "orlova", posle asistencije, upisao u strelce u 39. minutu. Nije ni tu bio kraj golovima u prvom poluvremenu – Silva je drugim pogotkom povisio rezultat, pre nego što je Kruse smanjio na 4:2 pred odlazak na odmor. Drugih 45 minuta bilo je mnogo