Valensija i Viljareal slavili, Račić umalo strelac

Nova 21.03.2021  |  Autor:Dušan Marković

Fudbaleri Valensije uspeli su da savladaju četvrtfinalistu Lige Evrope Granadu rezultatom 2:1 u 28. kolu španskog prvenstva. “Slepi miševi” su odlično otvorili utakmicu, kada je u 4. minutu Danijel Vajs postigao gol, nakon asistencije Gaje.

Valensija je nastavila da napada, a golman Granade je briljirao na golu i sprečio domaćine da povećaju prednost. I naš Uroš Račić se našao u situaciji za gol u 22. minutu, ali je Rui Silva odlično intervenisao. Valensija je prednost ipak udvostručila u 66. minutu kada je na asistenciju Gedeša, Blanko uspeo da savlada Portugalca. Bilo je prilika na obe strane do kraja utakmice, ali je tek 90. minutu Roberto Soldado uspeo da zatrese mrežu Valensije i ublaži poraz