Kvalifikacije za SP: Dzjuba za ubedljiv trijumf Rusije protiv Slovenije, Crna Gora bez problema protiv Gibraltara

Hot sport 27.03.2021  |  HotSport HotSport Vladimir

Sjajnom utakmicom u Sočiju Rusija i Slovenija su otvorili 2. kolo kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, a domaća ekipa upisala je pobedu rezultatom 2:1 (2:1).

Teže nego što se očekivalo, Rusi su izašli na kraj sa motivisanim gostima, koji su stigli oskoljeni trijumfom u prvoj rundi protiv Hrvatske. Domaća ekipa je ekspresno povela i to s dva gola Artjoma Dzjube, u 26. i 35. minutu. Sjajni napadač je nakon povratka u nacionalni tim, još jednom pokazao klasu. Nadu gostima je dao Josip Iličić, koji samo pet minuta nakon drugog gola mrežu Rusije zatresao sa 25 metara. Nakon primljenog gola, ‘zbornaja’ se povukla i odradila