Fudbal: Dunav bolji od Bačke 1901

Subotica.com 28.03.2021  |  Subotica.com

Fudbaleri Bačke 1901 u 24. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina, poraženi su od Dunava iz Starih Banovaca rezultatom 3:1. Odlično je domaći tim počeo meč, iako su gosti poveli, Subotičani su poravnali, ali je nastavak pripao Dunavu koji je na kraju odneo bodove.

Bačka je odlično otvorila meč, imala blagu inicijativu, ali nije našla rešenje da postigne gol. Dunav je prvi stigao do prednosti preko Petrovića posle 15 minuta igre. Nije to poljuljalo samopouzdanje crveno – belih. Nakon pola sata igre došli su do izjednačenja. Kosović je načinio prekršaj nad Šljivančaninom u kaznenom prostoru, a sudija pokazao na belu tačku. Glišović se prihvatio odgovornosti i poravnao rezultat – 1:1. U nastavku je Bačka pružila dobru igru, ali