Tadić asistent pa tragičar, poraz Dinama, Junajted siguran, Slavija odolela u Londonu

RTV 08.04.2021  |  RTS

AMSTERDAM - Fudbaleri Rome savladali su na gostovanju u Amsterdamu ekipu Ajaksa sa 2:1 u meču četvrtfinala Lige Evrope. Srpski fudbaler Dušan Tadić bio je asistent za gol svoje ekipe, ali je u drugom poluvremenu promašio jedanaesterac.

Ajaks i Roma su prema očekivanjima odigrali veoma uzbudljiv i neizvestan meč, u kojem je gost došao do pobede nakon preokreta. "Kopljanici" su do prednosti došli u finišu prvog poluvremena, tačnije u 39. minutu. Defanzivci Rome gube loptu na svojoj polovini, Klasen proigrava Tadića, a ovaj mu odlično vraća loptu i beleži asistenciju. Kapiten reprezentacije Srbije i Ajaksa propustio je ogromnu priliku da svoj tim dovede u vođstvo od 2:0, pošto je na startu drugog