Zvezda do titule posle autogola Vojvodine

Danas 29.04.2021  |  Piše: V. Živanović

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom nad Vojvodinom (1:0) postali prvaci države 32. put Crvena zvezda je večerašnjom pobedom nad Vojvodinom 1:0 (1:0) na „Rajku Mitiću“ u 34. kolu Superlige Srbije uspela da u teoriju sprovede ono što je u praksi bilo poznato od ranije – a to je da je 32. put u istoriji postala prvak države.

Igra crveno-belih (pre)daleko je bila od one kakvu su prikazivali veći deo sezone. „Lale“ su pružile ozbiljan otpor i pokušale da na sve načine barem odlože Zvezdinu proslavu titule. Međutim, po novosadski tim koban je bio 13. minut kada je desni bek crveno-belih Gajić loše centrirao, ali je cenatarhalf Vojvodine Saničanin loptu poslao u sopstvenu mrežu umesto da je izbije u korner. Do kraja prvog poluvremena mogao je ofanzivac gostiju Bojić da izjednači, ali je