Čelsi savladao Real Madrid u revanšu polufinala Lige šampiona – 2:0

Danas 05.05.2021  |  Piše: V.Ž.

Čelsi se pridružio Mančester sitiju u finalu Lige šampiona. „Plavci“ su večeras u Londonu na stadionu „Stamford Bridž“ savladali Real Madrid – 2:0 (prvi meč 1:1) i zasluženo se plasirali u finale koje će se na stadionu „Ataturk“ u Istanbulu igrati 29. maja, i to najverovatnije pred ograničenim brojem navijača.

Engleski klub je u potpunosti dominirao ceo meč. Iako je formalno španska ekipa imala veći posed lopte, Čelsi je sve vreme bio opasniji, a njegovi igrači su svaki put delovali kao da tačno znaju šta žele iz svake akcije. Domaći su prvi put zatresli mrežu „kraljevskog kluba“ u 18. minutu. Nemački napadač Timo Verner je bio egzekutor, ali je italijanski sudija Danijele Orsato opravdano poništio pogodak zbog ofsajda. Samo deset minuta kasnije mreža Reala se ponovo