Haland i Sančo doneli trofej: Dortmun ubedljiv u finalu nemačkog kupa oritv Lajpciga

Večernje novosti 13.05.2021  |  Novosti online

EPA-EFE/MAJA HITIJ / POOL Dvostruki strelci za milionere bili su DŽejdon Sančo i Erling Haland dok je počasni pogodak za Lajpcig delo Danijela Olma.

Borusija je povela već u petom minutu, kada je Sančo uputio odličan udarac sa ruba kaznenog prostora. U 28. je na 2:0 povećao Holand. Velikih 3:0 klub iz Dortmunda je imao na poluvremenu, pošto je u prvom minutu sudijske nadoknade još jedan gol postigao Sančo. Sudija Feliks Brih je odlučio da proveri situaciju uz pomoć VAR, posle čega je potvrdio pogodak. U drugom delu utakmice Lajpcig je igrao ofanzivnije, Julijan Nagelsman je napravio i nekoliko izmena. Dalo je