Nole posle dva meča: Finale sa Rafom? Samo o oporavku mislim

N1 Info 15.05.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Iza najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića je neverovtna subota u kojoj je prošao dve runde masters tunrira u Rimu – u prvoj polovini dana bio je bolji od Grka Stefanosa Cicipasa u četvrtfinalu, a u borbi za finale eliminisao je domaćeg predstavnika Lorenca Sonega.

Novak je slavio protiv 33. igrača sveta posle velike borbe sa 6:3, 6:7 (5:7), 6:2 za dva sata i 45 minuta igre. „Mislim da sam se dobro vratio posle drugog seta koji sam izgubio. Imao sam probleme na startu – da je Lorenco započeo brejkom treći set, možda bi čitav ishod bio drugačiji. Propustio sam svoje šanse i mogu samo sebe da krivim što nisam okončao duel rezultatom 2:0. Mogao sam i trebalo je da završim ranije, a Sonego je dokazao zašto je kvalitetan igrač.