Ovolicko: je presudilo! Lester ugravirao svoje ime i na trofej FA kupa - milimetari odlučili dramu protiv Čelsija!

Sportal blic 15.05.2021  |  Dr. P.

Fudbaleri Lestera osvojili su FA kupa! Prvi put u istoriji kluba. "Lisice" su u finalu na “Vembliju” u Londonu, posle velike drame, savladali Čelsi rezultatom 1:0 (0:0).

Bilo je ovo njihovo prvo finale FA kupa posle 52 godine, a Brendan Rodžers je stigao do svog prvog trofeja u Engleskoj, kao i mnogi igrači “lisica”. Strelac jedinog pogotka bio je Juri Tilemans u 63. minutu, tako što je poslao “projektil” u mrežu Eduarda Mendija, ali je golu prethodila sporna situacija i moguće igranje rukom Ajozija Peresa. Ali, prava drama viđena je u 89. minutu. Tada je Ben Čilvel postigao gol za izjednačenje Čelsija, ali se oglasio VAR. Snimak i