Srbijo, obrati pažnju na njih u Tokiju! Vasić i Mačković osvojili zlatnu medalju na Svetskom kupu u veslanju!

Sportal blic 23.05.2021

Veslači Srbije i osvojili su danas zlatnu medalju na Svetskom kupu u švajcarskom Lucernu.

Srpski dvojac bez kormilara u finalu je zauzeo prvo mesto sa vremenom od šest minuta 36,84 sekundi, ispred posada iz Italije i Rumunije. Takođe, Miloš Vasić i Martin Mačković činiće posadu srpskog dvojca bez kormilara i na Olimpijskim igrama u Tokiju (23. jul - 8. avgust), a to su izborili na trkama u Atini još u februaru ove godine. Sigurno je da će im zlatna medalja sa Svetskog kupa biti dodatan podstrek da još jače i više treniraju kako bi i u Tokiju napravili