Preokret Brazilaca u Ligi nacija: Srbija bez snage za petu pobedu

Dnevnik 05.06.2021  |  Tanjug

RIMINI: Bilo bi lepo da su odbojkaši Srbije savladali i Brazil u poslednjem duelu drugog vikenda Lige nacija pa bi tako zaokružili uspešan ciklus od tri utakmice u kojim su bili bolji od ekipa koje su posle prvog vikenda bile jedine neporažene.

Uzeli su igrači Slobodana Kovača meru Japancima i Francuzima, dok za Brazilce već nisu imali dovoljno energije. U odbojkaškom klasiku naši su se držali u prva dva seta, a posle su u potpunosti pali, grešili su mnogo i nikako nisu mogli da uhvate korak sa favorizovanim protivnikom. Upisala je Srbija drugi poraz, dok pobeda ima četiri, a Brazil je na skoru 5–1. Konačno su „orlovi“ dobili prvi set što im nije polazilo za rukom u prethodnim utakmicama. Nisu posustajali