Izvor: N1 Info/Kultura arhiva vesti 08.06.2021
Beograd 1976: Polok, Vorhol, Rotko, de Kuning
N1 Info 08.06.2021
Podsećanje na vreme kada su Muzej savremene umetnosti u Beogradu krasila dela velikih američkih slikara. Na izložbama sedamdesetih osim veterana portreta i pejzaža, najavljen je novi talas savremenog slikarstva oličen u delima Poloka, de Kuninga… »
Snimanje serije „U zagrljaju Crne ruke“: Nasmejati se istoriji i nama samima
N1 Info 08.06.2021
Ovo je prvi put da se u jednoj seriji slobodno, kao Englezi u najboljem maniru, zezamo sa svojoj istorijom, rekao je glumac Sergej Trifunović, govoreći o početku snimanja serije "U zagrljaju Crne ruke". "Ono što je najviše klalo srpski narod je… »
Dve nagrade za „Kelte“ Milice Tomović na festivalu u Kijevu
N1 Info 08.06.2021
Srpski film „Kelti“ rediteljke Milice Tomović osvojio je nagradu za najbolji dugometražni film u međunarodnom takmičarskom programu u Kijevu, na jubilarnom, pedesetom izdanju Međunarodnog filmskog festivala „Molodist“. „Kelti“ su u… »