Autogol Argentinaca u Kolumbiji, Nejmaru prija Paragvaj

Sportske.net 09.06.2021  |  Sportske.net

Zanimljiva noć iza nas kada je reč o latinoameričkom delu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru naredne godine, a gubitnik dana je Argentina koja je u Kolumbiji ispustila pobedu u četvrtom minutu nadoknade vremena. "Gaučosi" predvođeni Lionelom Mesijem, imali su u Barankilji dva gola prednosti stečena u prvih osam minuta.

Vođstvo je gostima doneo mladi napadač Atalante Kristijan Romero već u trećem minutu posle odličnog centaršuta Rodriga De Paula iz slobodnog udarca. Već nakon pet minuta bilo je 2:0 kada je Leandro Paredes napravio pravi dar-mar u kaznenom prostoru domaćin i rutinski sproveo loptu u mrežu. Uzbuđenje je raslo kako je meč odmicao, ali je prvi naredni gol pao u 51. minutu kada je Luis Murijel bio siguran sa penala prepolovivši prednost gostiju iz Argentine. Ovaj