Bez pravog otpora: Srbija samlela Grkinje za 2-0

N1 Info 18.06.2021  |  Autor:Katarina Kostić

Košarkaška reprezentacija Srbije stigla je i do druge pobede na Evropskom prvenstvu – izabranice Marine Maljković više nego ubedljivo, rezultatom 85:51 slavile su u petak protiv selekcije Grčke, pa sada imaju skro 2-0 na startu grupne faze.

Grčka je pružala otpor do kraja prve četvrtine, a zatim su i u odbran i u napadu Srpkinje demonstrirale razliku u klasi u odnosu na Grkinje, a prednost je vrtoglavo rasla do kraja meča. Marina Maljković je kontrolisala minutažu najvećih zvezda srpskog tima, a svaka od 12 igračica uspela je da se upiše u listu strelaca i pruži značajan doprinos. U drugoj utakmici dana u Grupi B od 15 časova sastaju se Italija i Crna Gora, koja je na otvaranju EP bila bolja upravo od