Svet je uživao! Ne-ve-ro-va-tan derbi - Nemci i Portugalci dali na svom meču više golova nego 16 ekipa na celom EURO 2020!

Sportal blic 19.06.2021

Fudbalska reprezentacija Nemačke na sjajan način se "vratila u život" na EURO 2020, pobedivši aktuelnog prvaka, Portugal, sa 4:2 (2:1).

Da bi se desio istinski fudbalski spektakl, potrebne su dve vrhunske ekipe, a upravo su to ovi takmaci i bili, pruživši ljubiteljima 90 minuta uživanja u Minhenu. Nemci, uzdrmani porazom od šampiona sveta, Francuza, na startu Evropskog prvenstva, doživeli su dva uvodna šoka, ali su se vratili u život na sebi svojstven način i pre nego što se poluvreme okončalo, da bi potom "dokrajčili" grogiranog suparnika. Na samom startu utakmice "panceri" su slavili to što su