Problem za Atlantu, ali i Srbiju – Bogdanović sa longetom zbog povrede kolena

RTS 21.06.2021

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović imaće šansu da se sa Atlantom bori za finale NBA lige, ali je pitanje da li će biti spreman za seriju protiv Milvoki baksa. Bogdanović ima problema sa povredom desnog kolena, zbog čega je u majstorici sa Filadelfijom igrao samo u prvom poluvremenu, dok je drugo presedeo na klupi sa longetom na nozi.

Atlanta se plasirala u finale Istočne konferencije pobedom nad Filom u majstorici, rezultatom 103:96. Bogdanović je zbog problema sa povredom kolena igrao samo u prvom poluvremenu i sakupio je 21 minut na parketu. Za to vreme je postigao četiri poena (2/8 iz igre, 0/4 trojke), uz po dva skoka i asistencije. Srpski bek očigledno oseća nelagodnost u desnom kolenu, što se odražava i na njegove procente šuta, pa je u tom segmentu u poslednje tri utakmice bio veoma