Manarino mučio Federera, onda se okliznuo i morao da preda zbog povrede

RTS 29.06.2021

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u drugo kolo ovogodišnjeg Vimbldona pošto mu je Adrijan Manarino predao meč u petom setu. Federer je bio u velikom problemu, gubio 1-2 u setovima, ali se Manarino sredinom četvrtog okliznuo i povredio koleno, zbog čega nije bio u mogućnosti da nastavi. Na kraju, pri rezultatu 6:4, 6:7 (3-7), 3:6, 6:2 meč je okončan predajom Francuza.

Prvi meč na Vimbldonu, a tek deveti ove sezone Rodžer je počeo bolje, dobro je servirao, ali je kuburio sa brejk prilikama. Ipak, u finišu je napravio brejk i došao do prvog seta, posle čega se činilo da će rutinski trijumfovati. Desilo se potpuno suprotno – Manarino je svojim nekarakterističnim i niskim udarcima oduzeo ritam rivalu, odveo drugi set u taj-brejk i tada je Švajcarac počeo da popušta. Odigrao je katastrofalno taj deo meča, dozvolio izjednačenje, a