Хрватски Римац Аутомобии формирали заједничку компанију с Бугатијем

Бета 05.07.2021

Хрватски произвођач "хипер-аутомобила", међу којима и електричних, "Римац Аутомобили" преузима француско-немачки "Бугати", такође произвођача малих серија "хипер-аутомобила" уговором који, по извештајима, вреди милионе евра.

Фирма "Римац Аутомобили" је данас саопштила да ће удружити снаге с "Бугатијем" и формирати нову аутомобилску и технолошку  компанију.

Како је навела хрватска компанија, немачка "Фолксваген Група" и њено одељење "Порше" који има већински удео у "Бугатију", планира ново заједничко улагање, а компанија ће се звати "Бугати-Римац".

Римац који је пре једне деценије почео као "стартап" са једним човеком у гаражи, прерастао је у у успешну компанијуи која производи и електричне "супер-аутомобиле".

Мате Римац (33), син избеглица из БИХ, који је компанију основао 2009, изјавио је да је улазак у нови подухват "узбудљив тренутак" и рекао да ове компаније представљају савршен спој.

"Порше" ће имати удео од 45 одсто у компанији "Бугати-Римац", а "Римац Аутомобили" 55 одсто, по наводима хрватских медија. Финансијски подаци из уговора нису објављени.

Возила "Бугати" ће се и даље ручно склапати једно по једно, у складу с наруџбама, у источној Француској, где је  та компанија првобитно била основана 1909. године, али је пропала после Другог светског рата, те је поново основана четири деценије касније и почела да ради 1998. као подружница "Фолксвагена". Возила "Бугати" ће имати моторе развијене и произведене у Хрватској.

"У индустрији која се развија све брже, флексибилиније иновација и одрживост остају у самом средишту операција Римац", навела је компанија Римац Аутомобили.

(Бета, 05.07.2021)

Прочитајте још

Кључне речи

Економија, најновије вести »