Vučić: Ulažemo još 380 miliona evra u HE Ðerdap
Nova 13.07.2021 | Autor:Tanjug Autor:Tanjug

Predsednik Srbje Aleksandar Vučić najavio je danas da će država uložiti još 380 miliona evra u revitalizaciju sistema HE Ðerdap u narednih 10 godina, kako bi Ðedap mogao da dobije dodatnih 50 megavata struje. „Ključno pitanje napretka Srbije je pitanje energetskog snabdevanja i enegetske bezbednosti naše zemlje“, poručio je predsednik nakon obilaska rekonstruisane brodske prevodnice na HE Ðerda koja je izuzetno važna za plovidbu na Dunavu. Istakao je da Srbija


![[POSLEDNJA VEST] Otkrivene prve premijere vazduhoplovnih ubojnih sredstava Vojske Srbije pred prikaze na Vidovdan](https://nstatic.net/771/42009771zvailg.jpg)



