Kvalifikacije za LŠ - Borac proklinje novo pravilo UEFA, Banjalučani umalo do senzacije!

Sportske.net 13.07.2021  |  Sportske.net

Fudbaleri banjalučkog Borca nisu uspeli da se plasiraju u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, iako su posle 90 minuta imali 2:0, zbog novog pravila i ukidanja gola u gostima, odlučivali su produžeci.

Borac je imao težak zadatak protiv favorizovanog rivala Kluža da nadoknadi 3:1. Da UEFA nedavno nije donela pravilo o ukidanju gola u gostima, Borac bi posle 90 minuta prošao dalje. Ovako, pogoci Vranješa u 60. i Moraitisa u 64. bili su dovoljni "samo" za produžetke posle ukupnih 3:3. U produžecima Kluž je uspeo da smanji rezultat, i to tek u 118. minutu, preko Čipčiua, pa je tako Borac propustio šansu i da preko penala dođe do naredne runde. Inače, što se tiče