Ispisana nova istorija srpskog sporta: Nekada smo ove trke "samo mogli da gledamo", a sad je naša mlada lepotica osvojila srebro u sprintu na Evropskom prvenstvu

Sportal blic 18.07.2021
Ispisana nova istorija srpskog sporta: Nekada smo ove trke "samo mogli da gledamo", a sad je naša mlada lepotica osvojila…

Mlada srpska atletičarka Ivana Ilić osvojila je srebrnu medalju u trci na 100 metara na juniorskom Evropskom prvenstvu u Talinu.

Srpkinja je 100 metara pretrčala za 11,42 sekunde što je bio drugi rezultat finala juniorskog Evropskog prvenstva. Šampionka je postala Rasidat Adeleke iz Republike Irske koja je istrčala za 11,34 metara, dok je Srpkinja bila ispred Džoj Eze iz Velike Britanije kojoj je pripala bronza (11,44). Ilićeva je na taj način postala prva sprinterka ikada iz Srbije koja je osvojila medalju na Evropskom prvenstvu. – Još uvek sam pod velikim utiskom, ne znam ni šta bih rekla