Rilovu dvoboj leđaša, senzacija Džejkobi na 100 prsno

Sport klub 27.07.2021  |  Autor:Vladimir Todorović

Britanac Tom Din na 200 slobodno, Rus Jevgenij Rilov i Australijanka Kajli Mekion na 100 leđno, te Amerikanka Lidija Džejkobi na 100 prsno, osvojili su zlatne medalje tokom trećeg dana finala plivačkih takmičenja na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Sjajna trka viđena je u muškom finalu na 200 metara slobodno. Neverovatan ritam držao je Hvang iz Južne Koreje. Vodio je 160 metara, sa prolazima na nivou svetskog rekorda, a onda je počeo da popušta. Tempo su pojačali Britanci Tom Din i Dankan Skot. Bili su rame uz rame bukvalno do poslednjeg metra. Na kraju je slavio Din sa 1:44,22, dok je Skot bio četiri stotinke sporiji. Bronza je pripala Brazilcu Fernandu Šeferu sa 1:44,66. Bio je samo dve stotinke brži od