Đoković rutinski do četvrtfinala u Tokiju

RTS 28.07.2021

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Španca Alehandra Davidovič Fokinu sa 2:0 u setovima (6:3, 6:1) i plasirao se u četvrtfinale teniskog olimpijskog turnira u Tokiju. Protivnik u narednoj fazi mu je domaći teniser Kei Nišikori.

Đoković nije prepustio rivalu previše šansi, već se na terenu zadržao sat vremena i 24 minuta. Prvi set trajao je 47 minuta, Davidovič Fokina je igrao solidno, ali je Novaku bio dovoljan jedan brejk. Španac je delimično odolevao Đokovićevim naletima, pa je srpski teniser morao da se potrudi za svaki poen. Novak u četvrtom gemu iskoristio treću brejk loptu i poveo sa 3:1. U narednom gemu je brejk potvrđen, te je do kraja seta Đoković uspešno odbranio prednost i