Drama u Beogradu! Partizan izjednačio u 90. minutu, pa posle penala eliminisao Soči

RTS 12.08.2021

Fudbaleri Partizana eliminisali su ekipu Sočija nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Rezulat nakon produžetaka bio je 2:2, da bi u penal seriji crno-beli bili bolji sa 4:2. Naredni rival srpskoj ekipi je Santa Klara iz Portugalije.

Kakav meč i kakva pobeda Partizana u Beogradu nad Sočijem, kojom crno-beli prolaze u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu konferencija. Izabranici Aleksandra Stanojevića dva puta su morali da jure zaostatak, postigli gol za izjednačenje u 90. minutu, dva puta "vadili loptu iz mreže" i potom bili bolji u penal seriji. Partizan je znatno bolje ušao u meč i prinudio Soči da se brani od prvog minuta. Crno-beli su vođeni dobrom podrškom sa tribina, imali znatno veći posed