Fudbal: "Golubice" posle produžetaka okončale učešće u Ligi šampiona

Subotica.com 22.08.2021  |  Subotica.com

Spartak se posle dramatične završnice u finalnoj utakmici grupne faze kvalifikacija oprostio od Evrope. Subotičanke su nakon produžetaka i 120 minuta igre poražene od Tventea sa 5:3. Iako su „golubice“ gotovo bile obezbedile prolaz dalje jer su imale prednost od tri gola, Holanđanke su u finišu meča za kratko vreme uspele da izjednače (3:3) i izbore produžetke gde su bile uspešnije i još dva puta zatresle mrežu šampionki Srbije.

Subotičanke su odlično otvorile utakmicu. Od starta su preuzele inicijativu i diktirale ritam igre. Vesna Milivojević je pokušala već u petom minutu da ugrozi Dafne Van Domselar, ali nije uspela. Atakovale su „golubice“ ka golu Tventea, nizale prilike, Filipovićeva, Kusi, Ovusu. Odolevale su Holanđanke. Tijana Filipović kao i u prvom meču i protiv domaćina je „mrsila konce“ protivničkom timu, pokušavala da zatrese mrežu za prednost Spartaka, ali nije uspela. U