Svetski rekord Anastasije Pagonis, zlato za Japanskog plivača

RTS 26.08.2021

Na Paraolimpijskim igrama u Tokiju održano je 14 finalnih trka u plivačkim disciplinama. Najviše pažnje izazvale su pobede Anastasije Pagonis plivačice iz SAD i pobeda Takajuki Suzukija u muškoj konkurenciji koji su uz osvajanje zlatnih medalja postavili i novi svetski i paraolimpijski rekord.

Plivačica SAD Anastasija Pagonis je u konkurenciji dama na 400 metara slobodnim stilom u klasi S11 preplivala stazu za 4:54.49, postavila novi svetski rekord i odnela zlatnu medalju. Srebro je osvojila Liset Brunisma iz Holandije, a bronzanu medalju Licen Čai iz Kine. U muškoj konkurenciji u trci na 100 metara slobodnim stilom u klasi S4 slavio je Japanac Takajuki Suzuki i osvojio najsjajnije odličje za domaćine igara. Ujedno je oborio i 17 godina star rekord