Portugalija bez Ronalda sigurna u Bakuu

RTS 07.09.2021

Fudbalska selekcija Portugalije savladala je u Bakuu tim Azerbejdžana sa 3:0, u utakmici petog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru. Ronaldo odmarao, strelci Bernardo Silva i Andre Silva u prvom, kao i Diogo Žota u drugom poluvremenu.

Portugalija sebez većih problema vratila sa gostovanja u Bakuu - bez Ronalda u ekipi savladan je Azerbejdžan 2:0. Portugalci su se tako vratili na prvo mesto na tabeli kvalifikacione Grupe A, sa tri boda prednosti u odnosu na Srbiju, koja ima meč manje, večeras protiv Irske. Izostanak Ronalda nije se osetio u igri tima Fernanda Santosa, a Portugalci su pitanje pobednika rešili već u prvih 45 minuta. Bernardo Silva je postigao prelep pogodak u 26. minutu, da bi samo