Odbojkaši Srbije poraženi od Italije u polufinalu EP, sledi borba za bronzu protiv Poljske

Danas 18.09.2021  |  Danas Online

Odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz od selekcije Italije u polufinalu Evropskog prvenstva rezultatom 3:1 (29:27, 25:22, 23:25, 25:18) i boriće se za bronzanu medalju.

Od samog početka utakmice bilo je jasno da nijedna ekipa neće uspeti lako da stigne do borbe za najsjajnije odličje. Ipak, Italijani su u prelomnim trenucima pokazali bolju igru i uspeli da osvoje prva dva seta. Aktuelni Evropski prvaci, ekipa Srbije, uspela je da produži utakmicu osvajanjem ponovo neizvesnog trećeg seta rezultatom 25:23. Četvrti set su Italijani počeli odličnom igrom i ubrzo stigli do prednosti od 10:4, koju su postepeno uvećavali da bi tačku na