Boks: Zlato za Jasminu Nađ na Svetskom kupu u Budimpešti

Subotica.com 21.09.2021  |  Subotica.com

U Budimpešti je od 16. do 19. septembra održan Svetski kup u kik-boksu, a među 3.000 učesnika iz 45 zemalja, bila je i reprezentacija Srbije. Devet takmičara u srpskom nacionalnom timu osvojio je osam medalja (5 zlatnih i 3 bronzane), ostvaren je skor od 16 pobeda i 3 poraza, a radosti je bilo i za subotički sport.

Reprezentacija Srbije je sa velikim uspehom nastupila na planetarnoj smotri, a među "zlatnim" reprezentativcima, nosiocima medalja najvrednijeg sjaja, bila je i Subotičanka Jasmina Nađ (37), član Kluba borilačkih veština "Ultimate fighter – Spartak". Iako je u konkurenciji seniorki imala težak žreb, naša sugrađanka je stigla do finala, a potom i do zlatog odličja. – U prvom meču sam se borila protiv predstavnice Rusije koja je višestruki šampion, i tu sam bila