Sjajan derbi u Milanu – Inter i Atalanta podelili bodove

RTS 25.09.2021

Fudbaleri Intera i Atalante odigrali su nerešeno 2:2 u derbiju subotnjeg programa šestog kola Serije A. Duel na "Đuzepe Meaci" bio je izuzetno zanimljiv i kvalitetan, viđeno je mnogo dobrih prilika i na kraju je završen verovatno i najpravednijim rezultatom.

"Nerazuri" su ostali na trećoj poziciji sa 14 bodova, jednim manje od Napolija i dva manje od gradskog rivala Milana, dok je "boginja" petoplasirana sa 11. Dobro je počelo za domaćina, koji je poveo već u petom minutu preko Lautara Martinesa, koji je iskoristio asistenciju Nikoloa Barele. Međutim, Atalanta je preokrenula do poluvremena - Ruslan Malinovski je izjednačio u 30, da bi osam minuta kasnije Rafael Toloi zatresao mrežu Samira Handanovića i rezultatom 1:2