Nikolićeva Lokomotiva pala u finišu, poražen i šampion

Sport klub 03.10.2021  |  Autor:Nikola Novaković

U nedelju su u okviru desetog kola ruske Premijer lige na programu bila četiri meča – Rostov je kao gost u Moskvi u dramatičnoj završnici pobedio Lokomotivu, koju vodi srpski trener Marko Nikolić, a aktuelni prvak Zenit poražen je u Sankt Peterburgu od Sočija.

Pobede su zabeležili i Ural i moskovski Spartak. Rostov je u gostima posle preokreta pobedio Lokomotivu 2:1 (1:1). Vodili su Nikolićevi izabranici od devetog minuta golom Maradišvilija, ali je autogolom Kerk izjednačio u 31. minutu. Pobednički pogodak za goste postiže Dmitrij Poloz u 89. minutu na asistenciju Šveđanina Armina Gigovića. Lokomotiva je treći put zaredom okončala meč bez pobede, a sada su četvrti sa 17 bodova, šest manje od lidera na tabeli Zenita. С