Mesi na Instagramu kritikovao sudiju

Danas 15.10.2021  |  N. M.

Argentina je na putu da se kvalifikuje za Svetsko prvenstvo u Kataru; poslednja pobeda u kvalifikacijama ostvarena je protiv slabog Perua (1:0), međutim način na koji su brazilske sudije delile pravdu uopšte se nije dopao Lionelu Mesiju.

Pogotkom Lautara Martineza, centarfora milanskog Intera, Argentina je pobedila Peru u 12. kolu južnoameričkih kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2022. Gosti su sredinom drugog poluvremena mogli da izjednače, ali su sa penala pogodili prečku, tako da su „gaučosi“ ostali neporaženi. Pre toga, Argentini je poništen gol u 10. minutu zbog ofsajda, a potom i u 90. zbog faula. Ovakve i slične odluke glavnog sudije iz konkurentskog Brazila, najvećeg argentinskog