Prva teniserka sveta završila sezonu: Ešli Barti neće braniti titulu na završnom WTA turniru

Kurir 23.10.2021

Prva teniserka sveta, Australijanka Ešli Barti neće braniti titulu na WTA finalu, pošto je odlučila da ranije završi sezonu.

"Želela sam da vas obavestim da se neću takmičiti ni na jednom turniru do kraja 2021. godine, uključujući i WTA finale u Meksiku. Bila je to teška odluka, ali moram da dam prioritet svom telu i oporavku", rekla je Barti. Barti, koja nije igrala još od Otvorenog prvenstva SAD u septembru, rekla je da je sada fokusirana na pripreme za još jedan pokušaj osvajanja Otvorenog prvenstva Australije u januaru. Ova 25-godišnja teniserka osvojila je pet titula ove sezone,