Košarkaši Zvezde izgubili od Monaka u Evroligi

Beta 26.10.2021

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras na gostujućem terenu od Monaka sa 62:70 (12:21, 24:20, 17:15, 9:14), u utakmici šestog kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bili su Nejt Volters sa 18 poena i pet asistencija i Nikola Kalinić sa 14 poena, pet skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte. Ognjen Kuzmić dodao je 10 poena uz sedam skokova.

Monako je predvodio Alfa Dalo sa 19 poena i sedam skokova, Domantas Motejunas postigao je 14 poena uz osam skokova, a srpski košarkaš Danilo Anđušić 12 poena.

Monako je većim delom prve četvrtine bio u prednosti, a pre svega zahvaljujući "trojkama" Anđušića deonicu je završio rezultatom 21:12.

Domaći su sa dobrom igrom nastavili u drugoj četvrtini pa su uz koš i ličnu Dontea Hola poveli sa 29:17. Zvezda je uzvratila serijom 8:0 za 29:27 "trojkom" Ostina Holisa. Monako je držao prednost, a gosti su posle tri slobodna bacanja Ognjena Dobrića prišli na poen zaostatka, 30:31.

Do kraja poluvremena domaći su uspeli da uvećaju prednost na šest razlike (41:36), pre svega zahvaljujući poenima Motejunasa i Dijala.

Zvezda je treću deonicu počela serijom 9:0, koševima Kalinića i Voltersa za 45:41. Beogradska ekipa je posle toga bila u prednosti, a posle "trojke" Branka Lazića vodila je pet razlike (52:47).

Monako je zatim izjednačio "trojkom" koju je sa devet metara postigao Majk Džejms, a Anđušić je doneo vođstvo za 56:53. Domaći tim je čuvao prednost, koja je dva i po minuta pre kraja iznosila šest razlike.

Zvezda je u završnici igrala loše u napadu u poslednjoj četvrtini postigla je samo devet poena, pa je pretrpela treći uzastopni poraz, ukupno četvrti u takmičenju. Monako sada ima tri pobede i tri poraza.

U sledećem kolu Zvezda će u četvrtak igrati u Italiji protiv Milana, a Monako će dan kasnije biti domaćin ekipi CSKA iz Moskve.