Drama i ludnica u Rimu: Italijani promašili za pobedu, ali izbegli tragediju! Engleska deklasirala Albaniju i ugasila joj nadu za baraž

Sportal blic 12.11.2021
Drama i ludnica u Rimu: Italijani promašili za pobedu, ali izbegli tragediju! Engleska deklasirala Albaniju i ugasila joj nadu…

Izuzetno zanimljiva utakmica odigrana je u Rimu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, između Italije i Švajcarske.

Duel je završen rezultatom 1:1, a mogao je i pobedom "azura" nakon preokreta - da je Žoržinjo bio precizan iz penala. Direktan je to bio okršaj za prvo mesto u grupi kolo pre kraj, a ovako su Italijani značajno bliži direktnom plasmanu na Mundijal iako dve reprezentacije imaju isti broj bodova. Odlično je počelo po Švajcarsku jer je Silvan Vidmer pogodio mrežu u 11. minutu. Đovani Di Lorenco je izjednačio u 36. minutu nakon čega se vodila velika borba na terenu. A