Vrhunska vaterpolo predstava pripala novom Beogradu: Peta pobeda u ligi, ovoga puta "potopili" Jug

Sportal blic 27.11.2021

Vaterpolisti Novog Beograda zabeležili su i petu pobedu u Jadranskoj ligi pošto su u izuzetno kvalitetnoj i uzbudljivoj utakmici savladali Jug sa 14:10 (3:3, 3:3, 2:3, 6:1).

Bila je to vrhunska vaterpolo predstava, do ovog duela dva neporažena tima, u kome su domaći furioznom igrom u poslednjoj deonici došli do velikog trijumfa. Igrali su Dubrovčani izvanredno u većem delu susreta. Visokim presingom i veoma agresivnom odbranom poremetili organizaciju napada Novobeograđana, koji sa druge strane u prvom poluvremenu nisu na najbolji način koristili situacije sa igračem više. Jug je konstantno bio u prednosti prve tri četvrtine, ali ekipa