Remi u derbiju "fenjeraša" u Premijer ligi, Lids slavi Rafinju

RTS 30.11.2021

Fudbaleri Njukasla i Noriča odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 14. kola engleske Premijer lige. Njukasl i Norič podelili su bodove u duelu "fenjeraša", ali će nešto zadovoljniji ipak biti "kanarinci". U drugoj utakmici dana Lids junajted je golom u nadoknadi vremena pobedio Kristal Palas (1:0).

Ekipa sa istoka Engleske sada ima devet bodova i drži pretposlednje mesto, dva više od današnjeg protivnika koji je zakucan na dno. Nije dobro krenulo za Njukasl jer je Klark već u devetom minutu dobio crveni karton, ali su domaći uspeli da povedu i sa igračem manje. U 61. minutu Kalum Vilson je sigurno izveo jedanaesterac, da bi Timo Puki nešto kasnije pogodio za 1:1 i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat. U drugoj utakmici dana Lids junajted je golom u