Jović u buri lige šampiona: Real dobio Inter, tuče na sve strane, Milan ispao! (video)

Večernje novosti 07.12.2021  |  D. N.

Foto: Tanjug Jovićeve bravure protiv Real Sosijedada bile su dovoljne da ga, kada je već prvi izbor za napadača, Karim Benzema, povređen, trener Karlo Anćeloti uvrsti u startnu postavu protiv Intera, a Srbin je protiv snažne odbrane Italijana isprva imao samo jednu šansu.

Tada je, u prvom poluvremenu, uspeo da umakne Škrinijaru, ali je iskosa s leve strane pogodio samo spoljni deo mreže. Bilo je to u 36. minutu, kada je Real uveliko umirio početne, prilično opasne napade "nerazura", ali za razliku od Jovićevog šuta, precizniji je izveo Toni Kros, koji je u 17. minutu sjajnim udarcem levicom sa oko 20 metara pogodio dalji donji ugao. Moglo je da bude i 2:0 u 45. da je Rodrigo malo bolje "nišanio" - pogodio je stativu Interovog gola.