Spektakularan "boksing dej" - devet golova na "Etihadu", rutinske pobede Čelsija, Totenhema i Arsenala

RTS 26.12.2021

Fudbaleri Mančester sitija savladali su na svom stadionu ekipu Lestera sa 6:3 u jednom od derbija 19. kola Premijer lige. Pobede Totenhema, Arsenala, Čelsija, Sautemptona i Brajtona.

Spektakularan meč odigrali su "građani" i "lisice" u Mančesteru, a posle devet postignutih golova, pobedu je odneo domaćin. Siti je odigrao možda i najboljih prvih 45 minuta od kada je trener Gvardiola seo na klupu tima iz Mančestera. Za 25 minuta igre, domaćin je postigao četiri pogotka. De Brujne je u petom minutu načeo Lester, Marez sa bele tačke u 14. povisio na 2:0, Gundogan u 21. doneo tri pogotka prednosti, da bi u 25. drugi penal za domaćina izveo i u gol