Vlhova pobednica slaloma u Lijencu

Beta 29.12.2021

Slovačka skijašica Petra Vlhova pobednica je današnjeg slaloma, koji je u okviru Svetskog kupa vožen u austrijskom Lijencu.

Ona je do svoje 15. slalomske pobede u karijeri došla ukupnim vremenom 1:42,10 minuta, a i nakon prve vožnje je bila na vodećoj poziciji.

Drugo mesto je zauzela aktuelna svetska prvakinja u slalomu, Austrijanka Katarina Linsberger sa 0,51 sekund zaostatka, dok je treće mesto pripalo Švajcarkinji Mišel Gizin sa 0,68 sekundi zaostatka za pobednicom.

Gizin je bila druga, a Linsberger treća posle prve vožnje.

Domaća takmičarka Katarina Trupe zauzela je četvrto mesto (0,78), i u drugoj vožnji je napredovala devet pozicija, Švajcarkinja Vendi Holdener je trku završila na petom mestu (1,04), dok je domaća skijašica Katarina Galhuber došla do šestog mesta (1,40), i u drugoj vožnji je napredovala za 13 pozicija.

Vlhova je posle treće slalomske pobede u sezoni i dalje vodeća u plasmanu sa 380 bodova, Amerikanka Mikaela Šifrin, koja nije nastupala zbog pozitivnog testa na korona virus je druga sa 260 bodova, a Linsberger je treća sa 202 boda.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa Šifrin vodi sa 750 bodova, Italijanka Sofija Gođa je druga sa 657 bodova, dok je treća Vlhova sa 615 bodova.

Skijašice narednu trku u Svetskom kupu imaju 4. januara, u Zagrebu.