Rekord Ibrahimovića, Milan ubedljiv u Veneciji

RTS 09.01.2022

Fudbaleri Milana nastavili su sa sjajnim partijama na početku 2022. godine, pošto su bili ubedljivi na gostovanju kod Venecije. Milan je savladao Veneciju rezultatom 3:0 na otvaranju 21. kola Serije A, u utakmici koju je obeležio Zlatan Ibrahimović.

Ibrahimović je doneo prednost "rosonerima" već u drugom minutu, kada je na drugoj stativi iskoristio asistenciju Rafaela Leaa. Švedski napadač je tako postigao pogodak u 24. uzastopnoj godini, pošto je prvi put u karijeri bio strelac 1999. Venecija je inače 125. različiti protivnik kojem je Zlatan zatresao mrežu. Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u nastavku je Teo Ernandes sa dva gola potvrdio novi trijumf ekipe Stefana Piolija. Na drugoj strani, Mihael Svoboda