Kakav dan za crnogorski sport! Posle Danke oduševili i rukometaši!

Sportske.net 20.01.2022  |  Sportske.net

Dan je počeo senzacionalnim trijumfom crnogorske teniserke Danke Kovinić nad aktuelnom šampionkom US opena Emom Radukanu u Melburnu, a ovog popodneva ponovo su zablistali i rukometaši Crne Gore! Oni su u drugoj fazi takmičenja na Evropskom prvenstvu danas u Budimpešti ubedljivo savladali reprezentaciju Hrvatske rezultatom 32:26.

Izuzev samo u uvodnih par minuta ovog meča, reprezentacija Crne Gore je sve vreme imala rezultatsku prednost. Na poluvremenu je već bilo 15:9 za selekciju Crne Gore, a najviše što je Hrvatska uspela u nastavku je da u par navrata priđe na četiri gola zaostatka. Branko i Miloš Vujović su u pobedničkoj ekipi postigli po sedam golova, Grbović ih je pratio sa pet, a u selekciji Hrvatske Čupić najefikasniji sa sedam golova, dok je Luka Cindrić postigao pet pogodaka. Ovo